Soczewki progresywne czy okulary?

1 Comment

Soczewki progresywne są bardziej mobilne

soczewki progresywneProblem z okularami jest taki, że musimy je ze sobą zabierać. Jeśli myślimy o dłuższych podróżach, musimy zadbać o to, aby się nie zniszczyły. Pamiętamy zatem o zabieraniu etui oraz ściereczki do czyszczenia. No właśnie, ale czy zawsze pamiętamy? Soczewki progresywne w porównaniu do okularów progresywnych są o wiele bardziej praktyczne. Są małe i możemy je schować gdziekolwiek chcemy. Ich najważniejszą zaletą jest fakt, że są niewidzialne, co w przypadku okularów jest niemożliwe do osiągnięcia.

Co oferują soczewki progresywne?

Zacznijmy może jednak od tego, dla kogo są przeznaczone. Podobnie jak okulary, soczewki progresywne przeznaczone są dla osób po 40-stym roku życia. Po tym czasie wzrok ma większą tendencję do pogarszania się. Soczewki jak i okulary progresywne stają się w tym wieku idealną para okularów. Dlaczego?

Wszystko dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii. Szkła progresywne pozwalają nam na patrzenie w trzech różnych obszarach, które to ściśle wiążą się z odległościami, na które chcemy patrzeć. Aby wyraźnie widzieć dalekie obiekty, patrzymy przez obszar znajdujący się na górnej powierzchni szkła. Środkowy obszar znajduje się pośrodku szkła i pomaga nam w widzeniu na co dzień. Do czytania i pracy pomocny może być obszar umiejscowiony w dolnej części szkieł. Jak widać, dzięki technologii progresywnej widzieć możemy na kilku różnych odległościach. Zapomnimy szybko o okularach do czytania, okularach do samochodu, czy na co dzień. Soczewki i okulary progresywne to kilka okularów w jednym. Dlatego ważne jest, korzystanie z ich umiejętnie. Do tego dochodzi aspekt oszczędnościowy – kupujemy jedne okulary a nie dwie.

Okulary progresywne też mają zalety

W porównaniu do soczewek, okulary potrafią uatrakcyjnić wygląd człowieka. Minęły już czasy, w których musieliśmy nosić niewygodne, źle dopasowane szkła. W dzisiejszych czasach możemy wybierać pośród tysiący różnych modeli. Istnieją oprawki, które dobrze będą wyglądać przy każdym rodzaju twarzy. Dobrze dobrane okulary to przyzwoity wygląd, pełen stylu i gracji… Niekiedy nawet lepszy, niż bez nich. Okulary potrafią diametralnie zmienić wygląd danej osoby, dodają inteligentnego wyrazu twarzy.