Jakie oprawki okularowe do jakiej twarzy?

3 komentarze
oprawki okularowe

Okulary to zdrowie i wygląd

Jak wiadomo, okulary korekcyjne przeznaczone są dla osób z wadą. Wadą, która przez okulary własnie jest korygowana, dzięki czemu nasz wzrok nie męczy się próbując wytężyć słabsze oko do maksimum możliwości. Okulary zawierają szkła, które poprawiają widzenie. Oba oka oka pracują na równych obrotach, dzięki czemu żadne z nich nie jest nadwyrężane. To „zdrowa strona” okularów. Jest jeszcze ta wizualna, która wpływa na nasz wygląd. Oprawki okularowe są bez wątpienia elementem, który wpływa na wygląd człowieka. Przyjmuje się, że okulary dają wizualnie efekt inteligencji i powagi, dlatego poza doborem odpowiednich szkieł, które wyznaczane są przez optyka, warto wybrać również dobre oprawki okularowe.

Oprawki okularowe trzeba dobrze dobrać

Jak to zrobić? Po pierwsze poszukajmy w sieci informacji na temat tego, jakie oprawki pasują do jakiej twarzy. Znajdziecie pewnie najbardziej powszechne, ale i pomocne wskazówki:

  • oprawki o kształcie owalnym i okrągłym – pasują do twarzy, której rysy są zaostrzone. Twarz, która przypomina swoim kształtem prostokąt jest własnie taką twarzą. Owalne okulary złagodzą rysy twarzy, co jest plusem jeśli chodzi o wizerunek. Nie pasujące okulary to te o oprawkach okrągłych.
  • oprawki o bardziej wydatnych krawędziach – czyli prostokątne oprawki, pasują do okrągłych i owalnych twarzy. Tutaj podobnie jak to jest napisane powyżej, okulary te dodadzą nieco więcej „ostrości” i uwydatnią rysy twarzy. Twarz okrągła będzie dobrze wyglądać z takimi oprawkami. Należy natomiast pamiętać, aby nie stosować oprawek okrągłych.
  • jeśli ktoś ma twarz o kształcie sercowatym, lub podłużną, ale węższą, może dobierać jakie tylko chce okulary. Do tych twarzy pasuje niemal każdy wygląd oprawek.

Pamiętajmy o dbaniu

Okulary nie wymagają jakiejś bardzo częstej pielęgnacji, jednak powinniśmy o nie dbać. Dobrym sposobem jest umycie ich pod bieżącą woda. Często ściereczka dołączona do etui nie jest tak dobra, jak chociażby ręcznik papierowy. Chowajmy okulary do twardego etui, aby uniknąć uszkodzenia i dbajmy o swoje szkła, aby służyły jak najdłużej.

Bardzo ważne też jest czyszczenie okularów. Jeśli nasze szkła będą zakurzone, oczy będą na tym niestety niekorzystnie wychodzić. Warto przecierać okulary szmatką, a jeszcze lepiej jest myć je bieżącą wodą…