Okulary korekcyjne – nie czekajmy z wadą!

1 Comment

Po pierwsze: diagnoza wady

okulary korekcyjneJeśli czujemy, że z naszym wzrokiem jest coś nie tak, oczy bywają zmęczone i odczuwamy bóle głowy przy pracy z komputerem, powinniśmy czym prędzej udać się do okulisty po diagnozę. Zaleca się przeprowadzenie szczegółowych badań, w tym badanie dna oka, aby dowiedzieć się o dolegliwościach, jakie posiada nasz wzrok. Na koniec badań z pewnością dostaniemy karteczkę dla optyka, która zawiera informacje o naszej wadzie wzroku. Z karteczką udajemy się do zakładu optycznego po okulary korekcyjne. Z pewnością zetkniemy się z dość dużym wyborem, dlatego zapytajmy optyka o to, jakie okulary najlepiej pasować będą do naszej twarzy.

Okulary korekcyjne – nie bójmy się ich nosić

W dzisiejszych czasach okulary korekcyjne stały się bardzo popularne. Nosi je dziś więcej ludzi na świecie niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to niewątpliwie plusem i dobrą „przykrywką” dla nas samych, ponieważ nie musimy się już wstydzić, że jako jedni z nielicznych nosimy okulary. Najważniejszym założeniem większości szkieł korekcyjnych jest to mówiące o tym, aby nosić je możliwie jak najczęściej. Nie tylko przy męczącej pracy przed komputerem, ale również na co dzień. Okulary pozwalają naszym oczom „odpoczywać”. Wyrównują wadę wzroku, dzięki czemu słabsze oko nie męczy się, próbując się wytężać aby postrzegać obiekty jak najlepiej. Możemy pozbyć się takich dolegliwości jak nadmierne poczucie zmęczenia, bóle głowy czy bóle oczu. Okulary to nic złego!

Potrafią nawet dodać nieco atutów

Okulary, które wybierzemy, dają kilka możliwości. Jedną z nich jest dodanie naszemu wyglądowi nieco inteligencji, ale i stylu. Jest jednak jeden warunek. Oprawki okularowe muszą być dobrze dobrane do kształtu twarzy. Po uwzględnieniu tej opcji, możemy wyjść z salonu optycznego z poprawiającymi nasz wizerunek szkłami. Zobaczycie, że szybko się do nich przyzwyczaicie i zapomnicie, że macie je na nosie! Okulary potrafią zamaskować niedoskonałości twarzy i poprawić wygląd. To wydaje się być dobrym połączeniem.

Dla tych, których nie przekonaliśmy, polecamy soczewki kontaktowe. Soczewki dzielą się w zależności od czasu ich noszenia. Dzienne, tygodniowe i miesięczne. Jednak dla zachowania jak największej higieny, polecamy soczewki jednodniowe. Nie trzeba ich czyścić, a następnego dnia zakładamy czysty i świeży komplet.