Dlaczego warto pojechać na wycieczkę rowerową poza miasto?

1 Comment
rower na tle nieba

Rower jest bardzo zdrowym środkiem transportu z wielu powodów, między innymi dlatego że umożliwia nam łatwe zrzucanie kilogramów oraz trenuje to, w jaki sposób oddychamy i poprawia to. Jeżdżąc regularnie na rowerze człowiek czuje się dużo lepiej – jednak jeżeli chcemy dużo jeździć rowerem, to lepiej jest to robić poza miastem, w miejscach gdzie jeździ mało samochodów – i najlepiej tam, gdzie jest dużo łąk i zieleni. Dlaczego? Na ten temat przeczytacie poniżej!

Dlaczego rowerem warto jest poruszać się poza miastem, a nie w nim?

Pierwsza i oczywista sprawa – szkodliwe spaliny oraz zanieczyszczone powietrze. Poruszając się rowerem w mieście przyjmujemy ich nadzwyczaj dużo – szczególnie w miastach takich jak na przykład Kraków, gdzie powietrze posiada znacznie przekroczone normy rakotwórczych i szkodliwych substancji. Lepiej jest pojechać poza miasto – w miejsce, gdzie powietrze jest świeże i czyste. Dużo lepiej będzie nam się jeździć, będziemy mieli lepsze samopoczucie – oraz co najważniejsze, nie będziemy przyjmować gigantycznej dawki szkodliwych substancji.

Nie będziemy także przeszkadzać innym uczestnikom ruchu

Może nie tyle co przeszkadzać – ale będzie dla nas o wiele bezpieczniej. Rower, oraz jego kierowca nie ma raczej zbyt dużych szans przy kolizji z innym samochodem, czy nawet motocyklem lub skuterem. Poruszając się poza miastem, poza miejskimi drogami jest po prostu dużo bezpieczniej – ze względu na mniejsze ilości osób. A jak wiadomo – bezpieczeństwo powinniśmy zawsze stawiać na pierwszym miejscu.

Poznajemy nowe miejsca

Ktoś, kto spędził w mieście kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat zna swoje miejsce zamieszkania na pamięć. Czasami warto jest poznać coś nowego, odkryć jakieś miejsce w którym nigdy się nie było – dlatego też wycieczki rowerowe w takie miejsca są bardzo fajnym i zdrowym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Pamiętajcie jednak – by nie przesadzać z czasem spędzonym na jeżdżenie rowerem, gdyż będąc niewysportowanym – dużo łatwiej o różne kontuzje. Jeżeli chcecie jeździć rowerem dłużej – warto jest przyzwyczajać organizm do tego stopniowo, a nie gwałtownie.