Gdzie kupić okulary? Sklep internetowy czy stacjonarny?

1 Comment
okulary sklep internetowy

Sklep stacjonarny to więcej możliwości

O ile okulary sklep internetowy, choć posiada je w dużych ilościach – nie pozwala na ich przymierzanie, o tyle sklepy stacjonarne oferują taką możliwość. Wchodząc do salonu optycznego, stajemy często przed kilkoma regałami, które po brzegi wyłożone są różnymi oprawkami okularowymi. Często tez nie wiemy jakie wybrać, ale to nic, bo możemy zasięgnąć rady u optyka, który powinien mieć większą wiedzę od nas. Jeśli jednak nam nie pomoże, możemy przeglądnąć sieć pod tym właśnie kątem.

W sklepie stacjonarnym możemy dowolnie przymierzać dane oprawki, ale także wymieniać, przeglądać się w lustrze, by widzieć, czy pasują nam do twarzy, czy nie. Mamy możliwość dostrzeżenia nawet najmniejszego szczegółu, który niekorzystnie wpłynie na na nasz wizerunek. No właśnie, mamy szansę wybrać odpowiednie okulary. Sklep internetowy daje nam mniej możliwości…

Okulary – sklep internetowy – jak wybrać odpowiednie?

Okulary w Sklepie internetowym jest ciężko wybrać. Jest ich masa, jednak skąd mamy mieć pewność, że akurat pewien wybrany przez nas model będzie nam pasował? Musimy być w stu procentach przekonani, że oprawki będą pasować nam do twarzy. Aby tak było, najlepiej jest zapoznać się w salonie optycznym (a więc tak czy siak trzeba się tam udać), zapisać sobie numer modelu, a następnie przeszukać w internecie identycznego modelu. Plus jest taki, że często okulary w internecie potrafią być o wiele tańsze.

Zdrowie kontra tanie okulary w sieci

Jeśli na poważnie myślimy o zachowaniu zdrowego wzroku, okulary powinniśmy kupować jedynie w renomowanych sklepach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Tylko tam znajdziemy z pewnością oryginalne okulary. Kupując tanie podróbki, lub okulary nieznanej firmy, nie mamy żadnej pewności, że okulary – mowa tu głównie o przeciwsłonecznych – nie będą negatywnie wpływać na nasz wzrok. Aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę dla oczu, warto zainwestować w wysokiej jakości, solidne szkła, wyposażone w różne filtry UV. Okulary, które nie będą psuły nam wzroku, znajdziemy w salonach optycznych oraz na stronach internetowych optyków.