Koty – rasy

Leave a comment

Koty mają (w większości) niezasłużoną reputację powściągliwych i nieprzyjaznych, jednak właściciele kotów znają z pierwszej ręki zalety posiadania tych sympatycznych stworzeń w pobliżu. Mimo to, większość właścicieli psów wie, czy mają jamnika czy owczarka niemieckiego, a wielu właścicielu kotów nadal stara się zidentyfikować rasę swojego ukochanego pupila. Poniżej znajdziemy rasy najpopularniejszych kotów.

Devon Rex

Rasa kotów która dzięki dużym uszom i cienkim ciałom nabierają niezwykłego wyglądu. Zwierzęta te łatwo nauczyć sztuczek i lubią one gdy ich człowiek jest zawsze przy nich, więc nie jest to rasa dla kogoś kto nie spędza dużo czasu w domu.

Kot Abisyński

Najstarsza rasa kotów zarazem koty te znane są z ich super inteligencji i niezmiernej lojalności wobec swojego właściciela

Sfinks

Rasa tych zwierząt jest oczywiście znana z tego że są one bezwłose. Jednak ich osobowość wydaję się również wyjątkowa, koty te są psotne a zarazem lubią się bawić i kochają ludzkie towarzystwo. Podczas gdy właściciele innych kotów muszę dbać o czyszczenie futra swoich pupili to koty tej rasy są naturalnym wyborem dla alergików.

Szkocki Fold

Zwierzęta te są uwielbiane za kształt ich uszu. Podczas gdy sama rasa jest nadal nieco rzadka, to koty te są łatwe w pielęgnacji i dostosowywaniu się do innych zwierząt i warunków klimatycznych.

Maine Coon

Koty te są duże i często opisywane przez swoich właścicieli jako podobne do psów. Jako iż są one bardziej inteligentne, jest to gatunek który można tresować, a ich unikalny wygląd szczególnie łap i dużych uszu przysparza im w ostatnich latach dużej popularności wśród ludzi którzy chcą kupić sobie nietypowego kota.

Persy

Koty rasy perskiej wymagają dużej pielęgnacji i bardziej luksusowych warunków życia, co można tłumaczyć, dlaczego nie znajdują się wyżej na liście. Właściciele kotów rasy Pers muszę je codziennie czesać i okazjonalnie kąpać, zwierzęta te są bardziej skoczne niż inne rasy kotów.

Egzotyczny Kot

Istnieje rasa kotów zwana rasą egzotyczną. Koty te w przeciągu trzech ostatnich lat zaczęły znacznie zyskiwać na swojej popularności, jest to spowodowane ich łatwą naturą, miękką sierścią i wyglądu tak zwanego „okrągłego misia”. Są to też idealne koty dla ulubieńców rasy perskiej ponieważ są podobne a nie wymagają tak wielkiej pielęgnacji.