Przeziębienie w lato – to możliwe!

4 komentarze

Przeziębienie kojarzy się nam głównie z zimą, jesienią i wiosną. Nic w tym dziwnego – w końcu wtedy największy odsetek osób cierpi na tą z pozoru niegroźną, lecz okrutnie denerwującą dolegliwość. Przeziębienie nigdy nie trwa długo – zazwyczaj koło tygodnia, lecz nieleczone może przerobić się w groźniejsze, dłuższe i dużo bardziej przeszkadzające choroby – takie jak grypa. Dlatego zawsze, jeżeli mamy przeziębienie powinniśmy udać się do lekarza – nawet w lato, jeżeli podejrzewamy że coś nam dolega. W tym artykule przeczytacie o przeziębieniu w lato.

Przeziębienie w lato wcale nie jest aż takie rzadkie

Przeziębienie to jedna z najpopularniejszych dolegliwości na całym świecie. Z pozoru błaha – ponieważ powoduje jedynie katar, kaszel, ból gardła i osłabienie – więc w większości przypadków wystarczy je po prostu „wyleżeć” i „wygrzać”. Za głównego winowajce przeziębienia uważamy często zimno – stąd kojarzy się ono nam właśnie najbardziej z zimą oraz jesienią. W pewnym sensie tak jest – zimno osłabia nasz organizm, w wyniku czego jest on dużo bardziej podatny na różne choroby, w tym przeziębienie. Więc dlaczego przeziębienie występuje w lato, skoro w teorii jest spowodowane zimnem?

Dlaczego przeziębienie jest w lato?

Nie tylko zimno powoduje przeziębienie. Szansa na złapanie przeziębienia występuje czas – jednak w lato jest po prostu niższa. My ją przypadkowo zwiększamy tym, że w lato żeby się ochłodzić i orzeźwić pijemy dużo zimnych napojów oraz jemy lody. Takie coś tworzy z nas bardzo łakomy kąsek dla przeziębienia – organizm osłabiony zimnem nie ma jak się bronić. Dlatego w lato nie należy zapominać o tym, że ryzyko przeziębienia cały czas istnieje.

Konsekwencje nieleczonego przeziębienia

W lato mogą być takie same jak w inne pory roku – czyli grypa, lub po prostu ciągle trwający katar oraz ból gardła. Dopóki tego nie wyleczymy porządnie – to ciągle będziemy tym trapieni. Zamiast psuć sobie letni urlop – lepiej jest po prostu pójść do lekarza, i raz a porządnie pozbyć się choroby z naszego organizmu.